Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İstihdam Arttı

Ana Sayfa » DİĞER » Ekonomi » İstihdam Arttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz zamanlarda yeni bir istihdam seferberliği başlatıyoruz diyerek Türkiye’de büyük bir ses getirdi. Erdoğan böyle bir açıklamada bulununca iş verenler ve bazı kurumlar harekete geçti. Harekete geçen iş verenler ve bazı kurumlar, Türkiye’nin her kesiminden kurum ve kuruluşları, iş verenleri ve daha bir çok kişiyi cumhurbaşkanına desteğe çağırdı. Yapılan çağrıları bir çok kurum ve kuruluş, işveren karşılıksız bırakmadı. İzmir’deki Medical Park hastanesi de seferberliğe katılanlar arasındaydı. Hastane son üç ayda ağırlıklı kadın olmak üzere tam 73 kişiye iş verdi. Hastanenin düzenlediği toplantı da, hastanenin bu yıl toplamda tam 150 kişiyi işe almak istediği bildirildi. Medical Park hastanesi ortaklarından Veysel Kubba, eğer bize cumhurbaşkanı tarafından ve diğer yetkililer tarafından destek verilmeseydi böyle büyük bir istihdamda bulunamazdık şeklinde konuştu. Konuşmalarına devam eden Kubba, son üç ayda 73 gencimizi işe aldık, bu aldığımız gençlerin 52 tanesi bayandı dedi. Eğer böyle giderse gerçekten de Türkiye büyük bir kalkınma gerçekleştirecek dedi.

İzmir’de Ocak ve Şubat Ayında Toplam 118.000 Kişi İşe Girdi

Seferberlikten en çok da İzmir yararlandı. Yılın ilk iki ayında İzmir’de 118.000 kişi iş sahibi oldu. Açıklamalarda bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Ekrem Gülcemal cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seferberlik çağrısına büyük ölçüde dikkat ettiklerini ifade etti. İstatistiksel değerler veren Ekrem Gülcemal: ” 96000 iş yerine teşvikte bulunduk. Bu iş yerlerine tam 118000 kişi alındı. ” dedi.

İş Verenlere 132000000 TL Destek

Açıklamalarına devam eden Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Ekrem Gülcemal: ” İzmir’de seferberliği dikkate alarak halkımıza kapılarını açan iş yerleri ve kurumlara mali destekte bulunarak onların rahat etmesini sağlıyoruz. Bu kurum ve kuruluşlara aylık tam 132000000 TL destekte bulunuyoruz. Bunu yıllık olarak hesaplarsak tam 1,5 Milyar TL oluyor; bu da şu demek oluyor ki biz, İzmir’in iş gücü maliyetlerini, İzmirli iş verenlerimizin iş gücü maliyetlerini büyük ölçüde azaltıyoruz.

Ayrıca Kubba’ya 150 kişinin 200’e çıkartılması ricasında bulunan Ekrem Gülcemal’in ricası da geri çevrilmedi

İstihdam Arttı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Etiketler

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Yalancı Mantı Tarifi – Kıymasız Türkiye 3-1 Moldova Maç Sonucu Göz Kanlanması Nedir Nasıl Geçer ? Bodrum Halikarnas Disko Kapandı Patatesli Nohut Tarifi Erkek Bebek İsimleri Ve Anlamlari

  FACEBOOK'TA BİZ

  Bilgi Merkez

  Hayata dair her bilgiye tek tıklamayla ulaşabilmenin en kolay yolu.

  BilgiMerkezi.NET - Tüm Hakları Saklıdır